Euro skrzynki 

Podkategorie

 • Euro skrzynki od ręki

  Euroskrzynki lokatorskie, czyli skrzynki pocztowe przeznaczone dla budownictwa wielorodzinnego (bloki, kamienice i inne budynki wielolokalowe) są dostępne w bardzo wielu wariantach. Równie ważna jest jednak także ich dostępność.

  Decydując się na zakup euro skrzynki do budynku wielorodzinnego najczęściej zależy nam nie tylko na konkretnej charakterystyce skrzynki (np. model wolnostojący, euro skrzynka przelotowa czy euroskrzynka lokatorska z wideodomofonem), ale również na czasie. Ponieważ część modeli dostępna jest tylko na zamówienie a czas oczekiwania na skrzynkę może wynieść nawet kilka tygodni, warto zaopatrywać się w sklepie, który posiada duży wybór skrzynek dostępnych od razu.

  Euroskrzynki od ręki

  W naszym sklepie internetowym posiadamy szeroki wachlarz euroskrzynek lokatorskich, z których większość dostępna jest w magazynie, co znacznie przyspiesza czas realizacji zamówienia. Dzięki temu wybrany model w odpowiedniej konfiguracji możemy wysłać od razu po dokonaniu zamówienia lub wykonaniu przelewu.

  Mogą Państwo wybierać między euroskrzynkami o różnej technice montażu (klasyczne euroskrzynki naścienne, przytwierdzane do ściany za pomocą kołków rozporowych, euro skrzynki stojące na nóżce lub euro skrzynki do zabudowy), które dodatkowo mogą być zintegrowane np. z domofonem, tablicą ogłoszeniową lub pojemnikiem na ulotki. Na stanie posiadamy euro skrzynki lokatorskie przelotowe z dwoma otworami na korespondencję (otwór zewnętrzny do umieszczania przesyłek wewnątrz skrzynki oraz otwór zewnętrzny do jej opróżniania bez wychodzenia poza teren klatki schodowej / posesji), a także skrzynki przeznaczone do montażu w panelu drzwiowym. Dostępne są różne warianty kolorystyczne, dzięki czemu euro skrzynkę można dostosować nie tylko do potrzeb lokatorów, ale również ogólnej estetyki budynku.

 • Euro skrzynki wewnętrzne

  Wybierając euro skrzynkę lokatorską zwracamy uwagę przede wszystkim na to, gdzie będzie ona umieszczona. Wciąż najpopularniejsze i najchętniej kupowane są euroskrzynki wewnętrzne, które – jak sama nazwa wskazuje – są przeznaczone do montażu wewnątrz budynku wielolokalowego, najczęściej na klatce schodowej, w korytarzu lub w holu.

  Producenci euro skrzynek na listy dbają o to, by w ofercie dostępnych modeli znajdowały się skrzynki lokatorskie przeznaczone do różnych typów budynków. Dzięki temu euroskrzynkę lokatorską bez trudu zamontujemy na zewnątrz budynku (w przypadku gdy wewnątrz nie ma odpowiedniej ilości miejsca) lub w pewnym oddaleniu od niego (jeśli nie ma możliwości przytwierdzenia skrzynki do elewacji lub ogrodzenia). Najczęściej jednak lokatorską euroskrzynkę oddawczą bez trudu można zamontować w wewnętrznej części wspólnej.

  Co to są euroskrzynki wewnętrzne?


  Euro skrzynka wewnętrzna to rozwiązanie bardzo wygodne dla mieszkańców danego budynku. Umożliwia łatwy odbiór korespondencji bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, co ma duże znaczenia zwłaszcza jesienią i zimą. Dodatkowo euroskrzynki wewnętrzne nie są narażone na działanie czynników atmosferycznych, a dostęp do nich ma tylko ograniczona liczba osób, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa przechowywanej wewnątrz korespondencji i przesyłek.

  Warto wiedzieć, że określenie „euroskrzynka wewnętrzna” cechuje zbiorczo wiele różnych modeli takich skrzynek, które różnią się między sobą znaczną liczbą parametrów. Podstawowym jest sposób montażu: obok klasycznych euroskrzynek ściennych dostępne są również euro skrzynki wewnętrzne, przeznaczone do zabudowy, czyli umieszczenia wewnątrz uprzednio przygotowanego otworu (na ścianie widoczny jest tylko panel przedni skrzynki z otworami wrzutowymi). Do wyboru mamy również euro skrzynki wewnętrzne zintegrowane z dodatkowymi elementami – mogą one posiadać podświetlony panel adresowy u góry modułu, mogą być również wyposażone w pojemnik na ulotki lub połączone z przeszkolną tablicą informacyjną.

 • Euro skrzynki zewnętrzne

  Najczęściej spotykane euro skrzynki lokatorskie przeznaczone są do montażu wewnątrz budynku  wielorodzinnego – na klatce schodowej lub w holu. Czasem jednak ogólnodostępna przestrzeń wspólna wewnątrz budynku nie pozwala na montaż skrzynek pocztowych ze względu na niedostateczną liczbę miejsca.

  Rozwiązaniem w takiej sytuacji są euro skrzynki zewnętrzne, które są przeznaczone do umieszczenia na zewnątrz budynku. Choć wizualnie wyglądają bardzo podobnie do modeli wewnętrznych, w rzeczywistości posiadają kilka bardzo istotnych różnic.

  Czym się charakteryzują lokatorskie euro skrzynki zewnętrzne?


  Modele euroskrzynek przeznaczonych do montażu na zewnątrz budynku są wykonane z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Takie euro skrzynki są systematycznie wystawione na szkodliwe oddziaływanie wiatru, deszczu i śniegu, które mogą wypływać negatywnie nie tylko na samą konstrukcję, ale również na przechowywaną wewnątrz skrzynki korespondencję. By tego uniknąć, euroskrzynki zewnętrzne wykonane są z solidnych, odpornych materiałów (najczęściej stal nierdzewna) i dodatkowo zabezpieczone są przez korozją, dzięki czemu przez długie lata nie rdzewieją i zachowują estetyczny wygląd. Posiadają też dodatkowe zabezpieczenia przed przedostawaniem się wilgoci do wnętrza skrytek (profile i uszczelki), przez co przesyłki użytkowników są odpowiednio chronione.

  Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że euroskrzynki do montażu zewnętrznego muszą być znacznie bardziej odporne na działanie osób trzecich – wynika to z faktu, że dostęp do nich ma większa liczba osób niepowołanych (szczególnie w przypadku budynków niestrzeżonych i nieogrodzonych), co teoretycznie naraża same skrzynki na dewastację czy uszkodzenia, a korespondencję użytkowników na kradzież. Z tego względu euro skrzynki zewnętrzne wykonane są z bardzo solidnych materiałów i wyposażone w wysokiej jakości zamki.

 • Euro skrzynki stojące

  Podobnie jak ma to miejsce w przypadku euro skrzynek przeznaczonych do domów jednorodzinnych, tak euroskrzynki lokatorskie (do bloków, kamienic i innych domów wielolokalowych) mogą być montowane w bardzo różny sposób.

  Najbardziej popularne są euro skrzynki lokatorskie wiszące, które – w zależności od modelu i zastosowanych materiałów – są przeznaczone do zawieszenia na ścinie wewnątrz budynku lub na elewacji albo ogrodzeniu. Jednak w przypadku niektórych budynków nie ma możliwości montażu skrzynek na listy bezpośrednio na ścianie. Wówczas możemy zdecydować się na euroskrzynkę wolnostojącą.  Euroskrzynki stojące dostosowane do potrzeb


  Modele euro skrzynek stojących, w zależności od wielkości pojedynczych skrytek oraz ich ilości, są montowane na jednej lub dwóch nóżkach. Istnieją też modele bez nóżek, mające kształt sięgającej od podłoża bryły – te charakteryzują się większą pojemnością i są przeznaczone do budynków, w których istnieje zapotrzebowanie na przechowywanie dużej liczby korespondencji lub paczek o większych gabarytach. Podobnie jak w przypadku innych euro skrzynek lokatorskich, również modele wolnostojące można bez trudu dostosować do liczby mieszkań w budynku poprzez umieszczenie odpowiedniej liczby modułów, z których każdy wyposażony jest w komplet indywidualnych kluczyków (dostęp do danej kasetki ma tylko jej użytkownik).

  Ponieważ euro skrzynki stojące najczęściej montowane są na zewnątrz budynku, każdy model wykonany jest z wysokiej jakości materiałów odpornych nie tylko na działanie czynników atmosferycznych, ale również na działanie osób trzecich. Euroskrzynki stojące zewnętrzne posiadają solidne zamki zabezpieczające korespondencję przed kradzieżą, a dodatkowe profile i uszczelki uniemożliwiają przedostawanie się wody do wnętrza kasetek. Euro skrzynki stojące przeznaczone do montażu na zewnątrz budynku mogą być też wyposażone w dodatkowy daszek. Dostępne są modele euro skrzynek lokatorskich na nodze wykonane z różnych materiałów oraz w bogatej gamie kolorystycznej, co pozwoli bez trudu dostosować skrzynkę do budynku i otaczających go elementów dekoracyjnych.

 • Euro skrzynki skośne

  Montaż skrzynki pocztowej wiszącej wymaga określonej liczby miejsca w korytarzu czy holu budynku wielorodzinnego – w przeciwnym wypadku utrudnia poruszanie się mieszkańców, a w skrajnych sytuacjach może blokować drożność dróg przeciwpożarowych. Co jednak zrobić, gdy budynek posiada bardzo wąski korytarz, nie ma też możliwości umieszczenia skrzynki lokatorskiej na zewnątrz?

  Rozwiązaniem w takiej sytuacji mogą być euroskrzynki lokatorskie skośne. Ze względu na specyficzną budowę mogą one być bez problemu montowane również w wąskich przestrzeniach, nie blokując ich jednocześnie i zapewniając swobodny dostęp do poszczególnych skrytek.

  Co to jest euro skrzynka skośna


  Euroskrzynki skośne, zgodne ze swoją nazwą, cechują się ukośną budową – kasetki na korespondencje są w nich umieszczone pod kątem w stosunku do ściany i otworu wrzutowego. Dzięki temu euro skrzynki ukośne zajmują znacznie mniej miejsca niż modele tradycyjne poziome, w dalszym ciągu zapewniając odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie korespondencji wewnątrz poszczególnych skrytek. Warto przy tym pamiętać, że euroskrzynka skośna, niezależnie od swojej budowy, musi spełniać polskie i europejskie kryteria odnośnie rozmiarów przechowywanej korespondencji (łączna grubość przesyłek nie może być mniejsza niż 60 mm, skrzynka musi również umożliwiać umieszczenie w niej koperty formatu C4, czyli o wymiarach 229x324mm).

  W przypadku euro skrzynek lokatorskich ukośnych, skos może przebiegać od tylnej ściany w kierunku otworu wrzutowego (otwór znajduje się wyżej niż tylna ściana skrzynki) lub odwrotnie, co  jednak nie ma wpływu na funkcjonalność skrzynki. Niezależnie od budowy wszystkie euroskrzynki skośne wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a każda kaseta wyposażona jest w komplet dwóch indywidualnych kluczyków.

 • Euro skrzynki do zabudowy

  Euro skrzynki lokatorskie występują w licznych wariantach, które różnią się od siebie m.in. sposobem montażu. Choć wciąż najczęściej wybierane są euroskrzynki wiszące, oraz większą popularność zdobywają również modele przeznaczone do montażu zabudowanego.

  W zależności od dostępności miejsca wewnątrz lub na zewnątrz danego budynku wielorodzinnego, możemy wybierać pomiędzy różnymi modelami euro skrzynek lokatorskich. Ze względu na wysoką estetykę oraz duże bezpieczeństwo takiego rozwiązania w coraz większej liczbie nowych budynków montowane są euro skrzynki do zabudowy, nazywane również euroskrzynkami lokatorskimi wnękowymi.

  Euro skrzynki do zabudowy – cechy charakterystyczne


  W przeciwieństwie do skrzynek lokatorskich wiszących, montowanych do ściany lub elewacji przy pomocy dołączonych kołków rozporowych, euro skrzynki do zabudowy są umieszczane wewnątrz przygotowanego wcześniej otworu (wnęki). Podobnie jak modele wiszące mogą być zamontowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, przy czym znacznie częściej spotyka się euroskrzynki zabudowane wewnętrzne, umieszczane w holu budynku.

  Euro skrzynki do zabudowy cechuje bardzo estetyczny wygląd: panel skrzynek nie odstaje od ściany, jest w nią wkomponowany w taki sposób, że na zewnątrz widoczne są tylko otwory wrzutowe poszczególnych skrytek. Dodatkowo euroskrzynki do zabudowy wyposażone są w profil maskujący, dzięki czemu moduł płynnie wkomponowuje się w otaczającą ścianę. Wszystkie otwory wrzutowe są znakowane (w zależności od modelu oznakowanie modułów jest możliwe poprzez nanoszenie farby techniką sitodruku, oznakowanie laserowe lub grawerunek).

  Skrzynka lokatorska pocztowa do zabudowy  Warto przy tym pamiętać, że euroskrzynki zabudowane mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów i dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej, dzięki czemu ich estetyczne dopasowanie do charakteru budynku jest bardzo proste. W sklepie znajdziecie Państwo również modele wyposażone np. w zintegrowaną przeszkloną tablicę ogłoszeniową, podświetlany panel adresowy lub wnękę albo pojemnik na korespondencję zwrotną u dołu zestawu.

 • Euro skrzynki przelotowe

  Wśród licznych modeli euro skrzynek lokatorskich, które są przeznaczone do budynków wielorodzinnych, warto zwrócić uwagę na modele przelotowe. Cechują się one dużą wygodą użytkowania, dlatego są stosowane w coraz większej liczbie osiedli.

  Euroskrzynki lokatorskie mogą być montowane na różne sposoby. Obok najpopularniejszych modeli wiszących (które są też najmniej inwazyjne w montażu – wystarczy przytwierdzić je do ściany przy pomocy kołków rozporowych) oraz skrzynek lokatorskich wolnostojących coraz większą popularność zdobywają też tzw. euro skrzynki lokatorskie przelotowe.

  Czym są euroskrzynki przelotowe?


  Euro skrzynki przerzutowe montowane są wewnątrz muru, ogrodzenia czy ściany budynku w ten sposób, że przechodzą na wylot konstrukcji, umożliwiając dostęp do skrzynki zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Cechą charakterystyczną euro skrzynek lokatorskich przelotowych jest fakt, że posiadają one dwa otwory na korespondencję. Jeden z nich znajduje się na zewnątrz i służy do umieszczania przesyłek wewnątrz skrzynki. Drugi, umiejscowiony po wewnętrznej stronie, umożliwia łatwe wyjmowanie korespondencji.

  Euroskrzynki lokatorskie przelotowe to bardzo praktyczne rozwiązanie – dzięki zastosowaniu takiego modelu mieszkańcy budynku wielorodzinnego mogą w wygodny sposób odbierać swoje przesyłki bez wychodzenia na zewnątrz budynku czy osiedla (zależnie od tego, czy euro skrzynka przelotowa wmurowana jest w ścianę budynku czy w ogrodzenie). Ze względu na fakt, że panele wrzutowe euro skrzynki przelotowej znajdują się na zewnątrz budynku, takie modele wykonane są z wysokiej jakości materiałów odpornych na szkodliwe działanie wiatru, deszczu i śniegu, a także odpowiednio zabezpieczone przed przenikaniem wilgoci do wnętrza skrytek. Obok standardowych modeli do wyboru są również euroskrzynki przelotowe wyposażone w domofon lub wideodomofon, posiadamy też skrzynki lokatorskie do wmurowania z modułem na korespondencję zwrotną.

 • Euro skrzynki nierdzewne

  Wybierając euro skrzynkę lokatorską zwracamy uwagę na wiele parametrów, m.in. wygląd, wielkość czy liczbę modułów. Ze względu na fakt, że takie skrzynki pocztowe mogą być montowane zarówno wewnątrz budynku wielorodzinnego, jak i na zewnątrz, ważne są również materiały, z których euro skrzynka lokatorska została wykonana.

  Z uwagi na dużą wytrzymałość i odporność na działanie czynników atmosferycznych, zewnętrzne euroskrzynki lokatorskie najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej. Takie modele są dodatkowo odpowiednio zabezpieczone przed korozją, dzięki czemu nawet po długiej ekspozycji na słońce, deszcz czy mróz zachowują elegancki wygląd i nie rdzewieją. Z tego względu euroskrzynki nierdzewne to wybór na lata.

  Euroskrzynki nierdzewne – duża dostępność modeli


  Decydując się na zakup euro skrzynki ze stali nierdzewnej nie musimy ograniczać się do podstawowych wariantów. Ten materiał jest bardzo popularny wśród producentów euroskrzynek lokatorskich, dzięki czemu możemy wybierać pomiędzy bardzo wieloma różnymi modelami o odmiennych parametrach. Euro skrzynki nierdzewne dostępne są zarówno w wersji wiszącej (do montażu na ścianie wewnątrz budynku lub na elewacji na zewnątrz), jak i stojącej, bez trudu znajdziemy również euroskrzynki nierdzewne przelotowe oraz wnękowe (wyposażone w specjalny profil maskujący oraz przeznaczone do montażu zabudowanego w przygotowanym wcześniej otworze). W ofercie znajdują się też modele zintegrowane np. z domofonem lub wideodomofonem, co zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców budynku oraz daje kontrolę nad dostępem osób z zewnątrz. Oczywiście euro skrzynki nierdzewne dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, a poprzez dowolne zestawianie liczby modułów można je bez trudu dopasować do liczby mieszkań w danym budynku.

 • Euro skrzynki panelowe

  Skrzynki na listy do budynków wielolokalowych, w przeciwieństwie do tych przeznaczonych dla domów wolnostojących jednorodzinnych, muszą posiadać duże możliwości dostosowania ilości skrytek do potrzeb danego budynku. Idealnym rozwiązaniem są tu więc euro skrzynki panelowe.

  Euro skrzynki lokatorskie montowane są w bardzo różnych budynkach wielorodzinnych – od niewielkich kamieniczek z kilkoma lokalami aż po bardzo duże, wielopiętrowe bloki. Z tego względu konieczna jest elastyczność, jeśli chodzi o liczbę kasetek na korespondencję w poszczególnej skrzynce.  Jakie zastosowanie mają euro skrzynki panelowe


  Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie są tzw. euroskrzynki panelowe, które są dowolnie zestawiane z pojedynczych paneli, czyli skrytek na korespondencję. Standardowe euro skrzynki panelowe przeznaczone są do montażu na ścianie wewnątrz lub na zewnątrz budynku, jednak dostępne są również modele do montażu w panelu drzwiowym oraz euroskrzynki panelowe przerzutowe (do wmurowania w ścianę budynku lub ogrodzenie, wyposażone w dwa otwory na korespondencję).

  Ze względu na fakt, że euro skrzynki panelowe budowane są z pojedynczych kasetek na korespondencję, bez trudu można je dostosować zarówno do niewielkich budynków, jak i bloków z dużą liczbą lokali mieszkalnych. Do wyboru mamy zarówno klasyczne panele poziome, jak i panele pionowe, przeznaczone do montażu w korytarzach lub holach o niewielkiej szerokości, gdzie klasyczne moduły poziome zajmowałyby zbyt wiele miejsca. Euro skrzynki panelowe mogą mieć bardzo różne rozmiary, jednak wszystkie muszą spełniać polskie i europejskie normy odnośnie wielkości otworu wrzutowego oraz rozmiarów przechowywanej korespondencji (m.in. muszą umożliwiać umieszczenie wewnątrz przesyłek w formacie C4, czyli o wymiarach 23x32 cm o łącznej grubości 6 cm).

na stronę
Pokazuje 1 - 39 z 106 elementów
Pokazuje 1 - 39 z 106 elementów

Skrzynki lokatorskie modułowe nazywane bywają również euro skrzynkami. Warto jednak wiedzieć, że za takim określeniem idą pewne cechy charakterystyczne skrzynki – musi ona spełniać określone normy odnośnie budowy, wymiarów i umieszczenia.

Aby lokatorska skrzynka pocztowa mogła być zgodnie z prawem nazywana euro skrzynką, musi spełniać kryteria, które określa unijna norma PN-EN 13724. Takie skrzynki na listy są również zgodne z polskimi standardami prawnymi, określonymi przez rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 3 kwietnia 2014 r. w sprawie oddawczych skrzynek pocztowych orz ustawą o prawie pocztowym.

Co to jest euroskrzynka?

Zgodnie z polskim i europejskim prawem euroskrzynka lokatorska musi się cechować odpowiednimi rozmiarami. Wewnątrz skrzynki musi się zmieścić koperta w formacie C4, czyli o wymiarach 229x324 mm, a łączna grubość przesyłek nie może być mniejsza niż 60 mm. Znaczenie ma także budowa otworu wrzutowego: musi on nie tylko posiadać określone wymiary (szrokość między 230 a 280 mm w przypadku umieszczenia otworu na węższym boku skrzynki i 325-400 mm dla otworów umieszczonych na szerszym boku oraz wysokość od 30 do 45 mm niezależnie od sposobu montażu otworu), ale też cechować się budową uniemożliwiającą wydobycie przesyłek przez osoby niepowołane.

Istotny jest również sposób montażu euroskrzynek. Otwór wrzutowy najniżej umieszczonego panelu nie może się znajdować niżej niż 70 cm od podłoża, natomiast w przypadku najwyższego modułu otwór może się znajdować na wysokości maksymalnie 160 cm.

Euro skrzynki lokatorskie – szeroki wybór modeli

W naszym sklepie znajdą Państwo bardzo szeroki wybór modeli skrzynek lokatorskich, które spełniają standardy euro skrzynek. Dostępne są euroskrzynki ścienne oraz przeznaczone do montażu w zabudowie i euroskrzynki stojące (do zabetonowania lub przykręcenia do podłoża, montowane na zewnątrz budynku wielorodzinnego). Najpopularniejsze modele wykonane są ze stali nierdzewnej, w ofercie posiadamy też modele ze stali ocynkowanej malowanej proszkowo.

Wszystkie produkty posiadają zabezpieczenia przed ingerencją osób niepowołanych (np. przed dewastacją lub włamaniem – są starannie wykonane z materiałów wysokiej jakości) oraz szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych (zabezpieczenia antykorozyjne), dzięki czemu przez długie lata zachowują estetyczny wygląd. Każdy moduł (kasetka na korespondencję) skrzynek oddawczych posiada komplet dwóch indywidualnych kluczyków, dzięki czemu dostęp do zgromadzonej wewnątrz korespondencji ma tylko użytkownik skrzynki.

W ofercie znajdują się nie tylko modele standardowe, ale również cechujące się dodatkowymi funkcjonalnościami: skrzynki oddawcze lokatorskie z domofonem lub wideodomofonem, euro skrzynki przelotowe lub przeznaczone do montażu w profilu drzwiowym, a także modele zintegrowane np. z gablotą informacyjną, własnym oświetleniem czy panelem na korespondencję zwrotną.


Notice: Undefined index: title in /home/walewski1/domains/skrzynkinalisty.pl/public_html/modules/themeszonemanslider/themeszonemanslider.php on line 140