Euro skrzynki

Jest 140 produktów.

Pokazano 1-40 z 140 pozycji

Aktywne filtry

Skrzynki lokatorskie modułowe nazywane bywają również euro skrzynkami. Warto jednak wiedzieć, że za takim określeniem idą pewne cechy charakterystyczne skrzynki – musi ona spełniać określone normy odnośnie budowy, wymiarów i umieszczenia.

Aby lokatorska skrzynka pocztowa mogła być zgodnie z prawem nazywana euro skrzynką, musi spełniać kryteria, które określa unijna norma PN-EN 13724. Takie skrzynki na listy są również zgodne z polskimi standardami prawnymi, określonymi przez rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 3 kwietnia 2014 r. w sprawie oddawczych skrzynek pocztowych orz ustawą o prawie pocztowym.

Co to jest euroskrzynka?

Zgodnie z polskim i europejskim prawem euroskrzynka lokatorska musi się cechować odpowiednimi rozmiarami. Wewnątrz skrzynki musi się zmieścić koperta w formacie C4, czyli o wymiarach 229x324 mm, a łączna grubość przesyłek nie może być mniejsza niż 60 mm. Znaczenie ma także budowa otworu wrzutowego: musi on nie tylko posiadać określone wymiary (szrokość między 230 a 280 mm w przypadku umieszczenia otworu na węższym boku skrzynki i 325-400 mm dla otworów umieszczonych na szerszym boku oraz wysokość od 30 do 45 mm niezależnie od sposobu montażu otworu), ale też cechować się budową uniemożliwiającą wydobycie przesyłek przez osoby niepowołane.

Istotny jest również sposób montażu euroskrzynek. Otwór wrzutowy najniżej umieszczonego panelu nie może się znajdować niżej niż 70 cm od podłoża, natomiast w przypadku najwyższego modułu otwór może się znajdować na wysokości maksymalnie 160 cm.

Euro skrzynki lokatorskie – szeroki wybór modeli

W naszym sklepie znajdą Państwo bardzo szeroki wybór modeli skrzynek lokatorskich, które spełniają standardy euro skrzynek. Dostępne są euroskrzynki ścienne oraz przeznaczone do montażu w zabudowie i euroskrzynki stojące (do zabetonowania lub przykręcenia do podłoża, montowane na zewnątrz budynku wielorodzinnego). Najpopularniejsze modele wykonane są ze stali nierdzewnej, w ofercie posiadamy też modele ze stali ocynkowanej malowanej proszkowo.

Wszystkie produkty posiadają zabezpieczenia przed ingerencją osób niepowołanych (np. przed dewastacją lub włamaniem – są starannie wykonane z materiałów wysokiej jakości) oraz szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych (zabezpieczenia antykorozyjne), dzięki czemu przez długie lata zachowują estetyczny wygląd. Każdy moduł (kasetka na korespondencję) skrzynek oddawczych posiada komplet dwóch indywidualnych kluczyków, dzięki czemu dostęp do zgromadzonej wewnątrz korespondencji ma tylko użytkownik skrzynki.

W ofercie znajdują się nie tylko modele standardowe, ale również cechujące się dodatkowymi funkcjonalnościami: skrzynki oddawcze lokatorskie z domofonem lub wideodomofonem, euro skrzynki przelotowe lub przeznaczone do montażu w profilu drzwiowym, a także modele zintegrowane np. z gablotą informacyjną, własnym oświetleniem czy panelem na korespondencję zwrotną.