Euro skrzynki skośne

Jest 39 produktów.

Pokazano 1-39 z 39 pozycji

Aktywne filtry

Montaż skrzynki pocztowej wiszącej wymaga określonej liczby miejsca w korytarzu czy holu budynku wielorodzinnego – w przeciwnym wypadku utrudnia poruszanie się mieszkańców, a w skrajnych sytuacjach może blokować drożność dróg przeciwpożarowych. Co jednak zrobić, gdy budynek posiada bardzo wąski korytarz, nie ma też możliwości umieszczenia skrzynki lokatorskiej na zewnątrz?

Rozwiązaniem w takiej sytuacji mogą być euroskrzynki lokatorskie skośne. Ze względu na specyficzną budowę mogą one być bez problemu montowane również w wąskich przestrzeniach, nie blokując ich jednocześnie i zapewniając swobodny dostęp do poszczególnych skrytek.

Co to jest euro skrzynka skośna


Euroskrzynki skośne, zgodne ze swoją nazwą, cechują się ukośną budową – kasetki na korespondencje są w nich umieszczone pod kątem w stosunku do ściany i otworu wrzutowego. Dzięki temu euro skrzynki ukośne zajmują znacznie mniej miejsca niż modele tradycyjne poziome, w dalszym ciągu zapewniając odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie korespondencji wewnątrz poszczególnych skrytek. Warto przy tym pamiętać, że euroskrzynka skośna, niezależnie od swojej budowy, musi spełniać polskie i europejskie kryteria odnośnie rozmiarów przechowywanej korespondencji (łączna grubość przesyłek nie może być mniejsza niż 60 mm, skrzynka musi również umożliwiać umieszczenie w niej koperty formatu C4, czyli o wymiarach 229x324mm).

W przypadku euro skrzynek lokatorskich ukośnych, skos może przebiegać od tylnej ściany w kierunku otworu wrzutowego (otwór znajduje się wyżej niż tylna ściana skrzynki) lub odwrotnie, co  jednak nie ma wpływu na funkcjonalność skrzynki. Niezależnie od budowy wszystkie euroskrzynki skośne wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a każda kaseta wyposażona jest w komplet dwóch indywidualnych kluczyków.