Numery na dom

Aktywne filtry

Numery na dom, Cyfry na elewację


Właściciele nieruchomości w postaci budynków mieszkalnych, użytkowych i usługowych, zobowiązani są przez prawo geodezyjne, do ich oznaczania przydzieloną numeracją. Numeracja domów jest bardzo ważna. Ułatwia szybsze zidentyfikowanie miejsca przez służby ratownicze, usprawnia doręczanie korespondencji i przesyłek, a także wprowadza ład i porządek administracyjny. Jest wiele sposobów aby w sposób łatwy i bardzo estetyczny umieścić numerację na budynku. Najlepszym rozwiązaniem są gotowe numery na dom. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo bardzo duży wybór cyfr i liter, z których można wykonać dowolną numerację.

Arabskie numery na dom


Numeracja budynków powinna się odbywać z użyciem liter i cyfr arabskich. Są one powszechnie stosowane w naszym języku, co znacznie ułatwia ich odczytanie. Jakie numery na dom wybrać? Można je podzielić na wykonane z tworzywa, metalu, a także w postaci tabliczek z gotowym nadrukiem. Wszystkie numery mocowane są do elewacji lub innych elementów konstrukcji budynku w sposób trwały i bezpieczny. Najczęściej spotykane metody montażu numerów domów to wkręty z kołkami umieszczanymi we wcześniej przygotowanych otworach, jak również mocowanie na wytrzymały klej montażowy.

Jakie warunki powinny spełniać numery na dom?


Wybierając numery na dom, warto poświęcić temu nieco więcej czasu. Spośród wielu wzorów i kolorów, bez trudu można wybrać te, które najładniej komponują się z architekturą domu. Numery dostępne są zarówno w stylu nowoczesnym, charakteryzując się dużą czytelnością i prostymi liniami, jak również w postaci numerów klasycznych, wykorzystujących czcionki szeryfowe. Ciekawie również prezentuje się dostępność kolorów. Na elewacje pomalowane na jasny kolor najlepiej wybierać numery ciemne, zapewniające dobrą czytelność. W przypadku elewacji ciemnych, najlepiej sprawdzą się numery w kolorze srebrnym lub złotym. Alternatywą dla w/w numerów domów są kasetony podświetlane z nadrukowaną numeracją. Podłączone do instalacji elektrycznej świecą po zmroku, gwarantując jeszcze lepszą czytelność oznaczenia budynku.

numery i cyfry na dom