Skrzynki lokatorskie

Jest 181 produktów.

Pokazano 1-40 z 181 pozycji

Aktywne filtry

Wymogi dotyczące budowy oraz montażu euroskrzynek

Zarówno mieszkańcy domków jednorodzinnych, jak i kamienic, bloków oraz apartamentowców muszą posiadać skrzynki pocztowe. Różnica jest taka, że o ile właściciele budownictwa jednorodzinnego muszą się w skrzynki na listy zaopatrzyć sami, to w przypadku budynków wielorodzinnych za organizację i montaż skrzynek odpowiedzialny jest deweloper, wspólnota mieszkaniowa lub zarządca.

Skrzynki na listy do budownictwa wielorodzinnego, nazywane też skrzynkami lokatorskimi, modułowymi lub zbiorczymi, charakteryzują się większą liczbą liczbą kasetek na korespondencję, dzięki czemu mogą służyć jednocześnie większej liczbie użytkowników. Jak wszystkie skrzynki pocztowe, również skrzynki na listy zbiorowe możemy nabyć w różnych wariantach zarówno jeśli chodzi o wygląd, funkcjonalność jak i zastosowane materiały.

Jaką skrzynkę lokatorską kupić?

W ofertach sklepów stacjonarnych i internetowych możemy wybierać między różnymi modelami skrzynek pocztowych modułowych. Podobnie jak w przypadku skrzynek do budownictwa jednorodzinnego, również  tutaj podstawowym kryterium podziału jest sposób montażu skrzynki – do wyboru mamy skrzynki lokatorskie wolnostojące, przeznaczone do montażu na ścianie oraz do zabudowy.

skrzynki lokatorskie

Wybierając lokatorską skrzynkę pocztową zwróćmy uwagę również na materiał, z którego została wykonana. Właśnie od materiału oraz staranności wykonania zależy estetyczny wygląd modułowych skrzynek na listy. Najlepiej wybrać skrzynkę euro ze stali nierdzewnej – taki model może być zamontowany zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, ponieważ cechuje go duża odporność na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

Większość modeli lokatorskich skrzynek pocztowych może składać się z różnej liczby modułów, dzięki czemu bez trudu dostosujemy ją do naszych potrzeb oraz liczby mieszkań w danym budynku. Każda kasetka wyposażona jest w dopasowany do niej kluczyk, dzięki czemu każdy z lokatorów może mieć pewność, że jego korespondencja nie dostanie się w niepowołane ręce.