Skrzynki lokatorskie 

Podkategorie

 • Skrzynki lokatorskie od ręki

  Lokatorskie skrzynki na listy, nazywane również skrzynkami zbiorczymi lub modułowymi, to niezbędne wyposażenie każdego budynku wielorodzinnego. Mogą być montowane zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, dostępne są również specjalne modele przeznaczone do zabudowy ściennej.

  Nie wszyscy jednak wiedza, że posiadanie skrzynki na listy to nie tylko duża wygoda, ale również obowiązek, który nakłada na nas polskie prawo. W przypadku budownictwa wielorodzinnego za dostarczenie skrzynek na listy odpowiedzialny jest zarządca lub deweloper.

  Skrzynki lokatorskie od ręki – duży wybór modeli


  Decydując się na zakup lokatorskiej skrzynki na listy warto kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale również funkcjonalnymi – m.in. starannością wykonania oraz zastosowanymi materiałami, co ma istotny wpływ na trwałość skrzynek modułowych. Nie mniej istotna kwestia to dostępność poszczególnych modeli. W naszym sklepie posiadamy skrzynki lokatorskie od ręki, a wiele modułów dostępnych jest w magazynie od razu po zamówieniu, dzięki czemu czas oczekiwania na zamówioną skrzynkę jest skracany do minimum.

  Na stanie mamy szeroki wybór modeli skrzynek wielorodzinnych w różnych wariantach – np. skrzynki lokatorskie nierdzewne, wolnostojące czy skrzynki lokatorskie przelotowe – z których każda może być bez trudu dostosowana do potrzeb danego budynku poprzez wybór liczby wymaganych modułów. Dostępne w naszym sklepie skrzynki pocztowe lokatorskie dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych oraz w różnej stylistyce, od klasycznych poprzez standardowe aż po nowoczesne. Nasz skrzynki lokatorskie spełniają unijne standardy oraz są zgodne z polskimi regulacjami zarówno jeśli chodzi o jakość wykonania, jak i zastosowane materiały oraz budowę i oznakowanie skrzynek.

 • Skrzynki lokatorskie ścienne

  Skrzynki lokatorskie, podobnie jak skrzynki na listy do budownictwa jednorodzinnego, różnią się między sobą sposobem montażu. Mimo dostępności wielu różnych modeli stojących oraz do montażu zabudowanego, wciąż największą popularnością cieszą się klasyczne skrzynki modułowe ścienne.

  Skrzynki pocztowe lokatorskie ścienne nazywane są również natynkowymi – wynika to ze sposobu ich montażu. Takie skrzynki montuje się przy pomocy kołków rozporowych dostosowując liczbę skrytek i kolumn do potrzeb danego budynku.

  Skrzynki lokatorskie ścienne – dostępne modele


  Polscy i zagraniczni producenci skrzynek panelowych natynkowych oferują szeroki wybór różnorodnych modeli, dzięki czemu każdy może zdecydować się na skrzynkę najlepiej odpowiadającą jego potrzebom. Skrzynki lokatorskie natynkowe najczęściej przeznaczone są do montażu wewnątrz budynku, choć w ofercie dostępne są również modele do montażu na elewacji budynku lub ogrodzeniu – od ich lokalizacji zależne są m.in. zastosowane do produkcji materiały. Skrzynki lokatorskie ścienne do montażu zewnętrznego muszą być odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, a więc np. wykonane ze stali nierdzewnej. Takie modele zapewnią nie tylko odpowiednie zabezpieczenie korespondencji mieszkańców budynku, ale również przez wiele lat zachowają swój estetyczny wygląd.

  Wszystkie skrzynki lokatorskie ścienne wyposażone są w dwa klucze do każdej skrytki i wykonane są zgodnie z polskimi i europejskimi normami, czyli rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 2 kwietnia 2014 r. w sprawie oddawczych skrzynek pocztowych oraz europejską normą PN-EN 13724. Moduły dostępne są w wersjach od jednej do ośmiu skrytek, istnieje też oczywiście możliwość zamontowania kilku modułów o różnej ilości skrytek obok siebie.

 • Skrzynki lokatorskie stojące

  Pozostałe euroskrzynki na stojaku wyceniamy zawsze na zapytanie w terminie do 24h.

  Napisz proszę do nas zapytanie i podaj:

  • kolor euroskrzynek
  • potrzebną ilość kasetek
  • układ ile w poziomie, ile w pionie
  • jaką numerację sobie życzysz (numery oraz w jakiej formie. Możliwe są okienka oraz trwały laser za dopłatą +10 zł kasetka)

  Jaki jest czas realizacji zamówienia?

  Na skrzynki tego typu należy oczekiwać 21-28 dni roboczych

  Czy mogę zapłacić za pobraniem?

  Tak, ale tylko w przypadku dokonania chociaż 10% zadatku. Skrzynki tego typu nie są produktem standardowym i są zawsze produkowane pod specjalne zamówienie. Możemy wystawić proformę.

  skrzynki pocztowe na zamówienie

  Choć najpopularniejsze modele skrzynek pocztowych lokatorskich to wciąż te do montażu na ścianie, polscy i zagraniczni producenci mają w swoich ofertach znacznie większy wybór skrzynek. Coraz większą popularnością cieszą się np. skrzynki lokatorskie stojące.

  Jak sama nazwa wskazuje, skrzynki wielorodzinne stojące umieszczone są na specjalnym stojaku, dzięki czemu nie ma potrzeby montowania ich na ścianie czy elewacji budynku. To doskonałe rozwiązanie do bloków czy kamienic, gdzie nie ma możliwości takiego umieszczenia skrzynki ani wewnątrz budynku, ani na zewnątrz. Dodatkowo skrzynki lokatorskie stojące mogą się znajdować w pewnym oddaleniu od budynku – mają zastosowanie np. w sytuacji gdy kamienica czy blok znajduje się w znacznym oddaleniu od ulicy i nie posiada ogrodzenia, do którego można by zamontować skrzynkę wiszącą.

  Jak zamontować skrzynkę lokatorską stojącą?

  W zależności od modelu i liczby skrytek, skrzynki lokatorskie stojące dostępne są w wersji na jednej lub dwóch nóżkach. Możemy również zdecydować się na skrzynkę lokatorską wolnostojącą w kształcie bryły pozbawioną nóżek – takie skrzynki charakteryzują się dużą pojemnością i sprawdzą się idealnie w przypadku zapotrzebowania na przechowywanie dużej ilości korespondencji lub paczek o większych gabarytach. Producenci oferują zarówno modele do zabetonowania, jak  do przykręcenia do podłoża, a do większości skrzynek dołączona jest instrukcja montażu (w przypadku niektórych modeli zamiast fizycznej instrukcji dostępna jest wersja do pobrania).

  Wolnostojące skrzynki lokatorskie, w zależności od miejsca montażu, mogą być dodatkowo wyposażone w daszek lub plecy – te elementy zabezpieczają przed opadami skrzynki, które są przeznaczone do montażu na zewnątrz budynku. Oczywiście każda skrytka wyposażona jest w dwa indywidualne kluczyki, zapewniające dostęp do umieszczonej wewnątrz korespondencji tylko użytkownikowi danej skrytki.

 • Skrzynki lokatorskie nierdzewne

  Materiał, z którego została wykonana skrzynka pocztowa, ma duży wpływ na jej trwałość i wygląd – dotyczy to zarówno skrzynek do budownictwa jednorodzinnego, jak i lokatorskich skrzynek na listy, przeznaczonych do kamienic, bloków i innych budynków wielorodzinnych.

  Ze względu na swoją trwałość szczególnie popularne wśród użytkowników są skrzynki lokatorskie nierdzewne. Takie modele przeznaczone są głównie do montażu na zewnątrz budynku, ponieważ cechują się dużą odpornością na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych – deszczu, mrozu i wiatru. Takie skrzynki nie tylko zapewnią odpowiednie zabezpieczenie dla przechowywanej w nich korespondencji, ale również przez długie lata zachowają swój estetyczny wygląd.  Skrzynki lokatorskie nierdzewne – jakie wybrać

  W ofercie sklepu znajdziemy bardzo szeroki wybór skrzynek lokatorskich nierdzewnych. Modele wykonane ze stali nierdzewnej dostępne są praktycznie we wszystkich wariantach – od skrzynek wolnostojących (na nóżce), poprzez klasyczne modele wiszące aż po skrzynki przeznaczone do zabudowy. Oczywiście, podobnie jak w przypadku wszystkich innych modeli, skrzynki lokatorskie nierdzewne można odpowiednio dostosować do potrzeb budynku poprzez wybór odpowiedniej liczby skrytek i ich ułożenie względem siebie.

  Zależnie od potrzeb i preferencji możemy wybierać pomiędzy skrzynkami utrzymanymi w różnej stylistyce, od klasycznych po nowoczesne, co umożliwi dopasowanie skrzynek do charakteru budynku. Skrzynki lokatorskie ze stali nierdzewnej są też dostępne w bogatej kolorystyce, co również ma niebagatelny wpływ na ich dostosowanie do pozostałych elementów wystroju. Takie skrzynki mogą też mieć różną wielkość, jednak dokonując wyboru warto pamiętać, by wytypowany przez nas model spełniał polskie i europejskie normy dotyczące gabarytów przechowywanej w skrytkach korespondencji (tzw. euroskrzynki lokatorskie muszą pomieścić koperty formatu C4 (229 mm x 324 mm, a łączna grubość umieszczonych wewnątrz przesyłek nie może być mniejsza niż 60 mm).

 • Skrzynki lokatorskie skośne

  Posiadanie skrzynki na listy to nie tylko znaczne udogodnienie (nie musimy obawiać się, że nasza korespondencja ulegnie zniszczeniu, zgubi się lub trafi w niepowołane ręce), ale również obowiązek – w przypadku budynków wielorodzinnych o dostarczenie skrzynek musi zadbać deweloper lub zarządca. Montaż skrzynek jest koniecznością również wtedy, gdy części wspólne nieruchomości charakteryzują się niewielkimi wymiarami.

  Wiele starych kamienic czy bloków charakteryzuje się niewielkimi lub bardzo wąskimi korytarzami, w których nie ma możliwości montażu standardowych skrzynek lokatorskich o znacznej szerokości. Na szczęście wśród licznych dostępnych modeli skrzynek na listy do budownictwa wielorodzinnego bez trudu znajdziemy i takie, które nadają się do montażu praktycznie w każdym miejscu. Skrzynki lokatorskie ukośne możemy umieścić nawet w stosunkowo ciasnym korytarzu, w którym idealnie sprawdzą się skrzynki skośne.

  Skrzynki pocztowe skośne - dlaczego warto?


  Lokatorskie skrzynki skośne charakteryzują się niewielką głębokością (może to być zaledwie kilkanaście centymetrów), dzięki czemu zajmują znacznie mniej miejsca niż zwykłe skrzynki pocztowe. Z tego względu można je zamontować również w wąskich komentarzach, gdzie nie będą stanowiły przeszkody w przemieszczaniu się mieszkańców. Zależnie od modelu skrytki ustawione są pod różnym kątem i mogą opadać od ściany tylnej w kierunku drzwiczek skrytki lub od drzwiczek w kierunku ściany.

  Podobnie jak inne rodzaje skrzynek lokatorskich, oddawcze skrzynki pochyłe dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, mogą też być wykonane w różnej kolorystyce. Każda skrytka wyposażona jest w komplet dwóch kluczyków, a na drzwiczkach istnieje możliwość umieszczenia numeru lokalu lub nazwiska (dane mogą być naklejone, wygrawerowane, naniesione metodą sitodruku lub wycięte laserowo zależnie od modelu skrzynki).

  Skrzynki z naszej oferty są produkowane w Polsce z blach o grubości 0,8 oraz 1 mm. Zamawiając w naszej firmie masz gwarancję jakości.

 • Skrzynki lokatorskie zewnętrzne

  Choć standardowo skrzynki lokatorskie, przeznaczone do budownictwa wielorodzinnego, montuje się wewnątrz budynku, nie zawsze jest taka możliwość. Wówczas rozwiązaniem są skrzynki lokatorskie zewnętrzne, które – jak sama nazwa wskazuje – są przeznaczone do montażu na zewnątrz budynku.

  Posiadanie skrzynki pocztowej to obowiązek niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu jednorodzinnym, w kamienicy czy w dużym bloku. W przypadku budownictwa wielorodzinnego skrzynki oddawcze mogą być umieszczone albo w części wspólnej budynku (hol lub korytarz), lub, jeśli nie ma takiej możliwości np. ze względu na ograniczoną liczbę miejsca, na zewnątrz. Zależnie od modelu mogą być przykręcane do elewacji budynku lub ogrodzenia (skrzynki lokatorskie zewnętrzne wiszące), mogą też być montowane do podłoża za pomocą specjalnych nóżek (skrzynki wielorodzinne stojące do wbetonowania lub przykręcenia).

  Skrzynki lokatorskie wewnętrzne a zewnętrzne – czym się różnią?


  Choć pod względem wyglądu skrzynki lokatorskie zewnętrzne i wewnętrzne niewiele się różnią, w rzeczywistości różnice są zasadnicze. Przede wszystkim skrzynki oddawcze przeznaczone do montażu na zewnątrz budynku wykonane są z materiałów, cechujących się znacznie wyższą odpornością na działanie czynników atmosferycznych – dzięki temu takie skrzynki, mimo długotrwałej ekspozycji na wiatr, deszcz i mróz, przez długie lata zachowują estetyczny wygląd, nie korodują i nie ulegają innym uszkodzeniom. Posiadają specjalne zabezpieczenia przed wilgocią, dzięki czemu umieszczone wewnątrz przesyłki nie ulegną przemoknięciu.

  skrzynka na listy zewnętrzna

  Co nie mniej ważne, zewnętrzne skrzynki lokatorskie są znacznie bardziej wytrzymałe na działania osób trzecich – np. dewastację lub włamanie. Ponieważ do skrzynek zewnętrznych ma dostęp znacznie większa liczba potencjalnie niepowołanych osób, są one wykonane ze znacznie mocniejszych materiałów (np. grubsza blacha) i posiadają dodatkowe zabezpieczenia przeciwko włamaniom. Wyposażone są w solidne zamki, co zwiększa bezpieczeństwo pozostawionej wewnątrz korespondencji.

  Dokonując zakupów w naszej firmie masz gwarancję jakości towaru. W tej kategorii są tylko sprawdzone modele produkowane z nierdzewnych blach od polskich producentów.

 • Skrzynki lokatorskie do zabudowy

  Uwaga.  Skrzynki pocztowe wtynkowe wyceniamy zawsze na zapytanie w terminie do 24h.

  Napisz proszę do nas zapytanie i podaj:

  • kolor euroskrzynek
  • potrzebną ilość kasetek
  • układ (ile w poziomie, ile w pionie)
  • przelotowe czy jednostronne
  • jaką numerację sobie życzysz (numery oraz w jakiej formie. Możliwe są okienka oraz trwały laser za dopłatą +10 zł kasetka)

  Jaki jest czas realizacji zamówienia?

  Na skrzynki tego typu należy oczekiwać 21-28 dni roboczych

  Czy mogę zapłacić za pobraniem?

  Tak, ale tylko w przypadku dokonania chociaż 10% zadatku. Skrzynki w drzwi nie są produktem standardowym i są zawsze produkowane pod specjalne zamówienie. Możemy wystawić proformę.

  skrzynki pocztowe na zamówienie
  Każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, jak dużym ułatwieniem życia jest posiadanie skrzynki pocztowej. Obecnie, wybierając odpowiednią skrzynkę, nie musimy się ograniczać do podstawowych modeli – do wyboru mamy skrzynki na listy wykonane z różnych materiałów, różniące się nie tylko wymiarami, ale też sposobem montażu.

  Montaż skrzynek pocztowych w budownictwie wielorodzinnym może mieć kilka wariantów. Najbardziej rozpowszechnione są klasyczne skrzynki wiszące, umieszczane na ścianie wewnątrz lub na zewnątrz budynku przy pomocy kołków rozporowych. Coraz częściej jednak spotykamy również modele wolnostojące oraz skrzynki lokatorskie do zabudowy.

  Lokatorskie skrzynki pocztowe z kątownikiem w ścianę


  Skrzynki lokatorskie przeznaczone do zabudowy od klasycznych skrzynek wiszących różnią się tym, że o ile te drugie po zamontowaniu są w całości widoczne, to skrzynki oddawcze do zabudowy mają widoczny tylko frontowy panel. Wynika to z faktu, że takie modele nie są montowane na ścianie, ale wsuwane w uprzednio przygotowany otwór. Ma to oczywiście wpływ nie tylko na organizację przestrzeni (skrzynki lokatorskie do zabudowy wizualnie zajmują znacznie mniej miejsca i według wielu osób wyglądają bardziej estetycznie), ale również bezpieczeństwo przechowywanej wewnątrz korespondencji – do skrzynki wbudowanej znacznie trudniej dostać się osobom niepowołanym, trudniej je też uszkodzić. Dodatkowo, skrzynki lokatorskie do zabudowy, przeznaczone do montażu na zewnątrz budynku, są bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych z uwagi na fakt, że na ekspozycję narażony jest tylko ich frontowy panel.

  Skrzynki lokatorskie do zabudowy wyposażone są w kątownik maskujący, co umożliwia ich estetyczne wpasowanie w przygotowany otwór. Wiele modeli posiada dodatkowe elementy, np. podświetlany panel adresowy lub umieszczony na dole duży otwór na korespondencję zwrotną. Podobnie jak w przypadku innych modeli, skrzynki lokatorskie do zabudowy są dostępne w różnej kolorystyce i mogą być wykonane z różnych materiałów – największą popularnością cieszą się skrzynki nierdzewne.

 • Skrzynki lokatorskie przelotowe

  Najczęściej spotykanym modelem skrzynek lokatorskich, czyli przeznaczonych do budownictwa wielorodzinnego, są klasyczne skrzynki wiszące, mocowane do ściany przy pomocy dołączonych kołków rozporowych. Jeśli jednak takie rozwiązanie nam nie odpowiada, mamy do wyboru wiele innych modeli, w tym skrzynki lokatorskie przelotowe.

  Wybierając skrzynkę na listy do budynku wielomieszkaniowego możemy w znacznym stopniu dostosować je do specyfiki danego budynku oraz potrzeb jego mieszkańców. Wyjściem ponad standard i znacznym ułatwieniem dla użytkowników są np. lokatorskie skrzynki przelotowe, które umożliwiają łatwy odbiór korespondencji bez wychodzenia poza teren posesji.

  Skrzynki lokatorskie przelotowe – budowa i zalety

  Lokatorskie skrzynki pocztowe przelotowe przeznaczone są do montażu na zewnątrz budynku, w otworze wykutym w ścianie lub w murze. Jak wskazuje ich nazwa, przechodzą one na wylot przez ścianę / mur. Posiadają dwa otwory na korespondencję: zewnętrzny, przeznaczony do umieszczania przesyłek wewnątrz skrzynki, znajduje się na frontowej ścianie panelu. Drugi otwór, wewnętrzny, służy do odbierania korespondencji przez użytkownika skrzynki.

  Zależnie od dostępnej szerokości muru możemy wybierać pomiędzy klasycznymi modelami poziomymi lub skrzynkami przelotowymi skośnymi, w których kaseta na korespondencje umieszczona jest pod kątem. Oczywiście wszystkie skrzynki lokatorskie przelotowe wykonane są z materiałów cechujących się dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych, posiadają również dodatkowe zabezpieczenia przed wnikaniem do wnętrza opadów atmosferycznych.

  Podstawową zaletą lokatorskich skrzynek pocztowych przelotowych jest fakt, że umożliwiają one odbiór pozostawionej wewnątrz korespondencji bez konieczności otwierania zewnętrznych drzwiczek. Możemy więc wyjąć przesyłki ze skrzynki nie wychodząc na zewnątrz klatki schodowej (jeśli skrzynka przelotowa wbudowana jest w ścianę budynku) lub posesji (w przypadku skrzynek lokatorskich przelotowych umieszczonych w ogrodzeniu lub murze otaczającym posesję)

 • Skrzynki lokatorskie w drzwi

  Uwaga.  Skrzynki pocztowe w drzwi nie są produktem standardowym - wyceniamy zawsze na zapytanie w terminie do 24h.

  Napisz proszę do nas zapytanie i podaj:

  •  kolor euroskrzynek
  • potrzebną ilość kasetek
  • układ ile w poziomie, ile w pionie
  • jaką numerację sobie życzysz
  • wymiary wypełniania drzwiowego w którym mają się znaleźć skrzynki

  Jaki jest czas realizacji zamówienia?

  Na skrzynki tego typy należy oczekiwać 21-28 dni roboczych

  Czy mogę zapłacić za pobraniem?

  Tak, ale tylko w przypadku dokonania chociaż 10% zadatku. Skrzynki w drzwi nie są produktem standardowym i są zawsze produkowane pod specjalne zamówienie. Możemy wystawić proformę.

  skrzynki pocztowe na zamówienie

  Choć zazwyczaj skrzynki lokatorskie montowane są na ścianie wewnątrz lub na zewnątrz budynku, nie zawsze jest taka możliwość ich umieszczenia. Wówczas możemy zdecydować się na iny model – na przykład skrzynki lokatorskie wolnostojące lub modele przeznaczone do montażu w panelu drzwiowym.

  skrzynki pocztowe w drzwi, drzwiowe

  Odpowiedni montaż lokatorskiej skrzynki na listy jest bardzo istotny – należy ją umieścić w taki sposób, by mieszkańcy danego budynku wielorodzinnego mieli łatwy dostęp do swojej korespondencji. Tak jest w przypadku skrzynek lokatorskich drzwiowych, które znajdują zastosowanie np. w tych budynkach, gdzie wewnątrz lub na zewnątrz nie ma odpowiedniej ilości miejsca do montażu skrzynek klasycznych lub ich montaż utrudniałby poruszanie się.

  Co to są lokatorskie skrzynki w drzwi?

  Skrzynki lokatorskie drzwiowe, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do montażu w profilu drzwiowym aluminiowym lub stalowym. Mogą się składać z dowolnej liczby skrytek pocztowych, co pozwala dostosować je do potrzeb danego budynku wielorodzinnego. Zasada ich funkcjonowania przypomina skrzynki pocztowe przelotowe: każda skrzynka posiada dwa otwory, jeden po zewnętrznej, a drugi po wewnętrznej stronie drzwi. Za pomocą tego pierwszego listonosz umieszcza przesyłki i korespondencję wewnątrz skrzynki, natomiast użytkownik skrzynki może w łatwy sposób ją opróżnić, otwierając drzwiczki na tylnej ściance. Dzięki temu odbiór korespondencji jest możliwy bez wychodzenia na zewnątrz budynku, co niewątpliwie stanowi znaczne ułatwienie.

  Lokatorskie skrzynki w drzwi mogą być wykonane z rożnych materiałów (najpopularniejsze są modele ze stali nierdzewnej), mogą również mieć różny układ (niektóre modele składają się z paneli pionowych, inne z klasycznych skrytek poziomych). W ofercie producentów dostępne są również lokatorskie skrzynki drzwiowe z domofonem lub wideodomofonem, a także wyposażone w pojemnik na ulotki.

 • Skrzynki lokatorskie panelowe

  Skrzynki na listy przeznaczone do budownictwa wielorodzinnego, czyli tzw. skrzynki lokatorskie, mogą mieć różną budowę i układ. Standardowe modele na ogół dostępne są w wersji składającej się z od trzech do ośmiu kaset. Większe możliwości, jeśli chodzi o dostosowanie wielkości i ilości skrzynek do zapotrzebowania w danym budynku, dają tzw. skrzynki lokatorskie panelowe.

  Oferta polskich i zagranicznych producentów skrzynek pocztowych lokatorskich obejmuje bardzo szeroki wachlarz różnorodnych modeli. Możemy wybierać pomiędzy klasycznymi skrzynkami naściennymi, modelami przeznaczonymi do montażu w zabudowie lub wolnostojącymi. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również skrzynki lokatorskie panelowe.


  Co to są lokatorskie skrzynki panelowe

  Skrzynki lokatorskie panelowe budowane są z pojedynczych paneli, czyli skrytek, które są ze sobą łączone w pionie oraz w poziomie, co pozwala na stworzenie dowolnych konfiguracji zależnych od ilości mieszkań w danym budynku wielorodzinnym i dostępnej przestrzeni. Mogą składać się z paneli (modułów) klasycznych, czyli poziomych, lub pionowych, które sprawdzą się doskonale w miejscach, w których szerokość pomiędzy ścianami uniemożliwia montaż standardowych, głębokich skrytek poziomych. Najczęściej wyposażone są w zamki kasetowe, a do każdego panelu dopasowany jest indywidualny zestaw dwóch kluczyków.

  Warto wiedzieć, że skrzynki lokatorskie panelowe mogą być przeznaczone zarówno do montażu wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Te drugie wykonane są z mocniejszych materiałów i mogą być wyposażone w daszek, dodatkowo chroniący same skrzynki oraz zgromadzoną w nich korespondencję przez deszczem.

  Skrzynki lokatorskie panelowe mogą też być wyposażone w dodatkowe elementy – coraz popularniejsze są na przykład modele do montażu zewnętrznego z domofonem. Z kolei skrzynki lokatorskie panelowe montowane wewnątrz mogą być zintegrowane np. z gablotą ogłoszeniową, co pozwala na oszczędność miejsca na klatce schodowej czy w holu budynku.

na stronę
Pokazuje 1 - 39 z 117 elementów
Pokazuje 1 - 39 z 117 elementów

Wymogi dotyczące budowy oraz montażu euroskrzynek

Zarówno mieszkańcy domków jednorodzinnych, jak i kamienic, bloków oraz apartamentowców muszą posiadać skrzynki pocztowe. Różnica jest taka, że o ile właściciele budownictwa jednorodzinnego muszą się w skrzynki na listy zaopatrzyć sami, to w przypadku budynków wielorodzinnych za organizację i montaż skrzynek odpowiedzialny jest deweloper, wspólnota mieszkaniowa lub zarządca.

Skrzynki na listy do budownictwa wielorodzinnego, nazywane też skrzynkami lokatorskimi, modułowymi lub zbiorczymi, charakteryzują się większą liczbą liczbą kasetek na korespondencję, dzięki czemu mogą służyć jednocześnie większej liczbie użytkowników. Jak wszystkie skrzynki pocztowe, również skrzynki na listy zbiorowe możemy nabyć w różnych wariantach zarówno jeśli chodzi o wygląd, funkcjonalność jak i zastosowane materiały.

Jaką skrzynkę lokatorską kupić?

W ofertach sklepów stacjonarnych i internetowych możemy wybierać między różnymi modelami skrzynek pocztowych modułowych. Podobnie jak w przypadku skrzynek do budownictwa jednorodzinnego, również  tutaj podstawowym kryterium podziału jest sposób montażu skrzynki – do wyboru mamy skrzynki lokatorskie wolnostojące, przeznaczone do montażu na ścianie oraz do zabudowy.

skrzynki lokatorskie

Wybierając lokatorską skrzynkę pocztową zwróćmy uwagę również na materiał, z którego została wykonana. Właśnie od materiału oraz staranności wykonania zależy estetyczny wygląd modułowych skrzynek na listy. Najlepiej wybrać skrzynkę euro ze stali nierdzewnej – taki model może być zamontowany zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, ponieważ cechuje go duża odporność na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

Większość modeli lokatorskich skrzynek pocztowych może składać się z różnej liczby modułów, dzięki czemu bez trudu dostosujemy ją do naszych potrzeb oraz liczby mieszkań w danym budynku. Każda kasetka wyposażona jest w dopasowany do niej kluczyk, dzięki czemu każdy z lokatorów może mieć pewność, że jego korespondencja nie dostanie się w niepowołane ręce.