Filtruj według

Ilość skrytek

Ilość skrytek

Skrzynki lokatorskie panelowe

Aktywne filtry

Skrzynki na listy przeznaczone do budownictwa wielorodzinnego, czyli tzw. skrzynki lokatorskie, mogą mieć różną budowę i układ. Standardowe modele na ogół dostępne są w wersji składającej się z od trzech do ośmiu kaset. Większe możliwości, jeśli chodzi o dostosowanie wielkości i ilości skrzynek do zapotrzebowania w danym budynku, dają tzw. skrzynki lokatorskie panelowe.

Oferta polskich i zagranicznych producentów skrzynek pocztowych lokatorskich obejmuje bardzo szeroki wachlarz różnorodnych modeli. Możemy wybierać pomiędzy klasycznymi skrzynkami naściennymi, modelami przeznaczonymi do montażu w zabudowie lub wolnostojącymi. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również skrzynki lokatorskie panelowe.


Co to są lokatorskie skrzynki panelowe

Skrzynki lokatorskie panelowe budowane są z pojedynczych paneli, czyli skrytek, które są ze sobą łączone w pionie oraz w poziomie, co pozwala na stworzenie dowolnych konfiguracji zależnych od ilości mieszkań w danym budynku wielorodzinnym i dostępnej przestrzeni. Mogą składać się z paneli (modułów) klasycznych, czyli poziomych, lub pionowych, które sprawdzą się doskonale w miejscach, w których szerokość pomiędzy ścianami uniemożliwia montaż standardowych, głębokich skrytek poziomych. Najczęściej wyposażone są w zamki kasetowe, a do każdego panelu dopasowany jest indywidualny zestaw dwóch kluczyków.

Warto wiedzieć, że skrzynki lokatorskie panelowe mogą być przeznaczone zarówno do montażu wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Te drugie wykonane są z mocniejszych materiałów i mogą być wyposażone w daszek, dodatkowo chroniący same skrzynki oraz zgromadzoną w nich korespondencję przez deszczem.

Skrzynki lokatorskie panelowe mogą też być wyposażone w dodatkowe elementy – coraz popularniejsze są na przykład modele do montażu zewnętrznego z domofonem. Z kolei skrzynki lokatorskie panelowe montowane wewnątrz mogą być zintegrowane np. z gablotą ogłoszeniową, co pozwala na oszczędność miejsca na klatce schodowej czy w holu budynku.