Filtruj według

Ilość skrytek

Ilość skrytek

Skrzynki lokatorskie przelotowe

Aktywne filtry

Najczęściej spotykanym modelem skrzynek lokatorskich, czyli przeznaczonych do budownictwa wielorodzinnego, są klasyczne skrzynki wiszące, mocowane do ściany przy pomocy dołączonych kołków rozporowych. Jeśli jednak takie rozwiązanie nam nie odpowiada, mamy do wyboru wiele innych modeli, w tym skrzynki lokatorskie przelotowe.

Wybierając skrzynkę na listy do budynku wielomieszkaniowego możemy w znacznym stopniu dostosować je do specyfiki danego budynku oraz potrzeb jego mieszkańców. Wyjściem ponad standard i znacznym ułatwieniem dla użytkowników są np. lokatorskie skrzynki przelotowe, które umożliwiają łatwy odbiór korespondencji bez wychodzenia poza teren posesji.

Skrzynki lokatorskie przelotowe – budowa i zalety

Lokatorskie skrzynki pocztowe przelotowe przeznaczone są do montażu na zewnątrz budynku, w otworze wykutym w ścianie lub w murze. Jak wskazuje ich nazwa, przechodzą one na wylot przez ścianę / mur. Posiadają dwa otwory na korespondencję: zewnętrzny, przeznaczony do umieszczania przesyłek wewnątrz skrzynki, znajduje się na frontowej ścianie panelu. Drugi otwór, wewnętrzny, służy do odbierania korespondencji przez użytkownika skrzynki.

Zależnie od dostępnej szerokości muru możemy wybierać pomiędzy klasycznymi modelami poziomymi lub skrzynkami przelotowymi skośnymi, w których kaseta na korespondencje umieszczona jest pod kątem. Oczywiście wszystkie skrzynki lokatorskie przelotowe wykonane są z materiałów cechujących się dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych, posiadają również dodatkowe zabezpieczenia przed wnikaniem do wnętrza opadów atmosferycznych.

Podstawową zaletą lokatorskich skrzynek pocztowych przelotowych jest fakt, że umożliwiają one odbiór pozostawionej wewnątrz korespondencji bez konieczności otwierania zewnętrznych drzwiczek. Możemy więc wyjąć przesyłki ze skrzynki nie wychodząc na zewnątrz klatki schodowej (jeśli skrzynka przelotowa wbudowana jest w ścianę budynku) lub posesji (w przypadku skrzynek lokatorskich przelotowych umieszczonych w ogrodzeniu lub murze otaczającym posesję)