Szafki gazowe

Aktywne filtry

Skrzynki gazowe to jedne z ważniejszych elementów domowej instalacji gazowej. To w nich znajduje się urządzenie pomiarowe, czyli licznik gazu wraz z zaworami odcinającymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wszystkie nowo wykonywane przyłącza gazu, muszą być wyposażone w skrzynki gazowe umieszczone w linii ogrodzenia lub przed nim. Jest to powodowane względami bezpieczeństwa. W razie wystąpienia awarii, pogotowie gazowe musi mieć dostęp do skrzynki, aby nawet pod nieobecność właściciela zakręcić dopływ paliwa do budynku. Starannie dobrane szafki i skrzynki gazowe, mogą umiejętnie komponować się z ogrodzeniem, stając się jego integralną częścią. Sprawdź jakie szafki gazowe mamy w naszej ofercie.

Skrzynki gazowe z tworzywa sztucznego

Większości osób skrzynki gazowe kojarzą się z szafkami z tworzywa sztucznego w kolorze żółtym. Rzeczywiście, są to jedne z najczęściej kupowanych skrzynek, dostępne również w sprzedaży naszego sklepu. Ich dużą zaletą jest przystępna cena, uniwersalny wygląd oraz duża wytrzymałość. Nie można pominąć również łatwego montażu. Wszystko to sprawia, że znajdują one zastosowanie w wielu inwestycjach budowlanych, dając szansę szybkiego montażu w linii ogrodzenia. Warto jednak wiedzieć o tym, że takie skrzynki gazowe można zamówić również w kolorze innym niż żółty, np. brązowym, szarym, antracytowym oraz kremowym. Pozwala to idealnie dopasować je do otoczenia, co ma szczególnie ważne znaczenie przy budynkach objętych nadzorem konserwatorskim lub położonych w obszarach objętych miejscowym planem zagospodarowania, szczegółowo określającym kolorystykę dodatkowych elementów.

Stalowe szafki gazowe

Jeśli poszukują Państwo skrzynek gazowych o podwyższonej wytrzymałości, zachęcamy do sprawdzenia szafek stalowych. Są one odpowiednim wyborem, jeśli przyłącze gazowe ma być zabudowane w ścianie zewnętrznej budynku, co jest częstą praktyką w starszych budynkach, blokach i kamienicach. Obudowa skrzynki gazowej wykonana z grubej stal malowanej proszkowo zapewnia doskonałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi oraz próbami dewastacji. Podobnie jak wyżej i takie skrzynki można kupić w kolorach innych niż klasyczny żółty.

Jak zbudowane są skrzynki gazowe?

Konstrukcja skrzynek gazowych podlega precyzyjnym regulacjom, określającym ich wymiar, występowanie otworów wentylacyjnych, a także obecność zamka, chroniącego przed przypadkowym otwarciem drzwiczek. Zunifikowane i zgodne z Polską Normą skrzynki gazowe mogą Państwo kupić w naszym sklepie. Są to plastikowe i stalowe szafki gazowe, w kolorze żółtym, brązowym i innych klasycznych. Mają one na zewnątrz specjalne oznaczenia — napis GAZ, który jednoznacznie określa ich przeznaczenie, a przy tym ułatwia ich zlokalizowanie. Jeżeli nie wiesz, jaką skrzynkę gazową kupić do swojego domu, informacje na ten temat powinny zawierać warunki wydane przez PSG. To tam zostanie określony rodzaj skrzynki, jej kolor, a także materiał wykonania i sposób oraz miejsce, w której zostanie ona założona. Jeśli mają Państwo dalsze wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z nami.