Skrzynki pocztowe przelotowe - czy warto montować?

Skrzynki pocztowe przelotowe - czy warto montować?

Skrzynki pocztowe do domu jednorodzinnego dostępne są w ogromnym wariancie modeli, dzięki czemu możemy dostosowywać je do naszych potrzeb zarówno jeśli chodzi o kwestie czysto estetyczne, jak i o walory funkcjonalne. Doskonałym połączeniem tych dwóch parametrów są skrzynki pocztowe przelotowe.

Zacznijmy od przybliżenia konstrukcji skrzynki na listy przelotowej. Jest ona przeznaczona do montażu w murku czy słupku ogrodzeniowym i jest to główna różnica pomiędzy takimi modelami a klasycznymi skrzynkami wiszącymi. Skrzynka pocztowa przelotowa posiada dwoje drzwiczek – na przednim panelu, do umieszczania wewnątrz korespondencji, i po wewnętrznej stronie, służące do odbioru listów i przesyłek.

Zalety skrzynek przelotowych

Przelotowe skrzynki na listy mają wiele niezaprzeczalnych zalet, które sprawiają, że to rozwiązanie jest coraz bardziej popularne i chętniej wybierane przez klientów. Co wpływa na rosnące zainteresowanie takimi modelami?

  • Funkcjonalność – podstawową zaletą przelotowych skrzynek na listy jest fakt, że jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Wyposażenie skrzynki w dwoje drzwiczek sprawia, że możemy wygodnie odbierać całą korespondencję, nie wychodząc na zewnątrz ogrodzenia. To większa prywatność i bezpieczeństwo, ale też – po prostu – komfort użytkowania, który szczególnie docenimy w deszczowy dzień, kiedy czas przebywania poza domem chcielibyśmy ograniczyć do minimum.

  • Trwałość – modele przeznaczone do montażu w słupku ogrodzeniowym cechują się wyjątkową trwałością. Wynika to z faktu, że zasadnicza część skrzynki ukryta jest wewnątrz ogrodzenia, a więc jest niepodatna na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. „Na zewnątrz” widzimy jedynie przedni i tylny panel, które również są wykonane z solidnych materiałów (skrzynkę przelotową trudno jest uszkodzić) oraz zabezpieczone antykorozyjnie. Przelotowa skrzynka na listy będzie nam więc służyć przez długie lata, zachowując swoje walory estetyczne.

  • Szeroki wybór modeli – skrzynki przelotowe często łączone są z domofonem lub wideodomofonem – dzięki czemu w słupku ogrodzeniowym mamy zamontowany tylko jeden panel, który jednocześnie służy do przejmowania korespondencji oraz zarządzania dostępem na posesję. W przypadku wielu modeli możemy też regulować głębokość skrzynki, dostosowując ją do wymiarów słupka czy ogrodzenia. A w przypadku naprawdę małej głębokości zawsze możemy zdecydować się na skrzynkę przelotową pionową – w przeciwieństwie do klasycznych modeli poziomych, nie musimy obawiać się, że wąski słupek będzie stanowił przeszkodę w montażu.

  • Wysoka estetyka – skrzynki pocztowe przelotowe wykonane są z najwyższej jakości materiałów – na ogół jest to stal cynkowana lub malowana proszkowo. Dzięki temu skrzynkę pocztową przelotową możemy bez problemu dostosować do aranżacji otoczenia, wybierając odpowiadający nam kolor. Możemy też zdecydować na model z wycinanymi laserowo lub grawerowanymi danymi (numer domu, nazwa ulicy) – wówczas do wyboru mamy dodatkowo szeroką gamę krojów liter, co również ma wpływ na personalizację skrzynki pocztowej. Z tego względu skrzynki pocztowe przelotowe są nie tylko przedmiotem użytkowym, ale również zyskują funkcję ozdobną.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe kwestie, trudno się dziwić, że przelotowe skrzynki na listy cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. Są nie tylko praktyczne, ale też eleganckie i bardzo trwałe – to rozwiązanie na lata.