Skrzynki lokatorskie ścienne

Jest 125 produktów.

Pokazano 1-40 z 125 pozycji

Aktywne filtry

Skrzynki lokatorskie, podobnie jak skrzynki na listy do budownictwa jednorodzinnego, różnią się między sobą sposobem montażu. Mimo dostępności wielu różnych modeli stojących oraz do montażu zabudowanego, wciąż największą popularnością cieszą się klasyczne skrzynki modułowe ścienne.

Skrzynki pocztowe lokatorskie ścienne nazywane są również natynkowymi – wynika to ze sposobu ich montażu. Takie skrzynki montuje się przy pomocy kołków rozporowych dostosowując liczbę skrytek i kolumn do potrzeb danego budynku.

Skrzynki lokatorskie ścienne – dostępne modele


Polscy i zagraniczni producenci skrzynek panelowych natynkowych oferują szeroki wybór różnorodnych modeli, dzięki czemu każdy może zdecydować się na skrzynkę najlepiej odpowiadającą jego potrzebom. Skrzynki lokatorskie natynkowe najczęściej przeznaczone są do montażu wewnątrz budynku, choć w ofercie dostępne są również modele do montażu na elewacji budynku lub ogrodzeniu – od ich lokalizacji zależne są m.in. zastosowane do produkcji materiały. Skrzynki lokatorskie ścienne do montażu zewnętrznego muszą być odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, a więc np. wykonane ze stali nierdzewnej. Takie modele zapewnią nie tylko odpowiednie zabezpieczenie korespondencji mieszkańców budynku, ale również przez wiele lat zachowają swój estetyczny wygląd.

Wszystkie skrzynki lokatorskie ścienne wyposażone są w dwa klucze do każdej skrytki i wykonane są zgodnie z polskimi i europejskimi normami, czyli rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 2 kwietnia 2014 r. w sprawie oddawczych skrzynek pocztowych oraz europejską normą PN-EN 13724. Moduły dostępne są w wersjach od jednej do ośmiu skrytek, istnieje też oczywiście możliwość zamontowania kilku modułów o różnej ilości skrytek obok siebie.