Skrzynki lokatorskie zewnętrzne

Jest 94 produktów.

Pokazano 1-40 z 94 pozycji

Aktywne filtry

Choć standardowo skrzynki lokatorskie, przeznaczone do budownictwa wielorodzinnego, montuje się wewnątrz budynku, nie zawsze jest taka możliwość. Wówczas rozwiązaniem są skrzynki lokatorskie zewnętrzne, które – jak sama nazwa wskazuje – są przeznaczone do montażu na zewnątrz budynku.

Posiadanie skrzynki pocztowej to obowiązek niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu jednorodzinnym, w kamienicy czy w dużym bloku. W przypadku budownictwa wielorodzinnego skrzynki oddawcze mogą być umieszczone albo w części wspólnej budynku (hol lub korytarz), lub, jeśli nie ma takiej możliwości np. ze względu na ograniczoną liczbę miejsca, na zewnątrz. Zależnie od modelu mogą być przykręcane do elewacji budynku lub ogrodzenia (skrzynki lokatorskie zewnętrzne wiszące), mogą też być montowane do podłoża za pomocą specjalnych nóżek (skrzynki wielorodzinne stojące do wbetonowania lub przykręcenia).

Skrzynki lokatorskie wewnętrzne a zewnętrzne – czym się różnią?


Choć pod względem wyglądu skrzynki lokatorskie zewnętrzne i wewnętrzne niewiele się różnią, w rzeczywistości różnice są zasadnicze. Przede wszystkim skrzynki oddawcze przeznaczone do montażu na zewnątrz budynku wykonane są z materiałów, cechujących się znacznie wyższą odpornością na działanie czynników atmosferycznych – dzięki temu takie skrzynki, mimo długotrwałej ekspozycji na wiatr, deszcz i mróz, przez długie lata zachowują estetyczny wygląd, nie korodują i nie ulegają innym uszkodzeniom. Posiadają specjalne zabezpieczenia przed wilgocią, dzięki czemu umieszczone wewnątrz przesyłki nie ulegną przemoknięciu.

skrzynka na listy zewnętrzna

Co nie mniej ważne, zewnętrzne skrzynki lokatorskie są znacznie bardziej wytrzymałe na działania osób trzecich – np. dewastację lub włamanie. Ponieważ do skrzynek zewnętrznych ma dostęp znacznie większa liczba potencjalnie niepowołanych osób, są one wykonane ze znacznie mocniejszych materiałów (np. grubsza blacha) i posiadają dodatkowe zabezpieczenia przeciwko włamaniom. Wyposażone są w solidne zamki, co zwiększa bezpieczeństwo pozostawionej wewnątrz korespondencji.

Dokonując zakupów w naszej firmie masz gwarancję jakości towaru. W tej kategorii są tylko sprawdzone modele produkowane z nierdzewnych blach od polskich producentów.